Nová dimenze ve stereolitografickém 3D tisku

3D tisk se stereolitografií (SLA) 450 x 450 x450 mm

S mimořádnými detaily a nesrovnatelnou životností. Vynikající povrchové estetiky je dosaženo s mírou přesnosti. Stereolitografie pro koncepční modely, rychlé prototypy, replika náhradních dílů a složité součásti

Tato 3D technologie je ideální pro:

 • Automobil
 • Architekturu
 • Orální léčbu
 • Lékařský vývoj
 • Zubní techniku
 • Kulturní tvořivost
 • Elektroniku
 • Vesmírná technologie
3D tisk se stereolitografií

Rozdíl k běžnému 3D tisku (FDM): Při tisku FDM můžete jednotlivé vrstvy vidět pouhým okem, zatímco u SLA se vytvoří krásně hladký povrch.

Materiál WaterShed

Somos®WaterShed XC 11122 je jasným řešením pro designéry, kteří hledají vlastnosti podobné ABS a PBT pro stereolitografickou technologii. Vyrábí vysoce detailní díly s vynikající čistotou a odolností proti vodě.

Watershed XC 11122

Jako jeden z nejpopulárnějších materiálů v oboru je Somos® WaterShed XC 11122 jasným řešením pro mnoho aplikací. Ať už jste designérem, který hledá vysoce detailní díly s vynikající čistotou a odolností proti vodě, nebo inženýrem zaměřeným na trvanlivost funkčních zkoušek, Somos® WaterShed XC 11122 napodobuje vzhled a dojem z čirých termoplastů, jako jsou ABS a PBT.

Somos® WaterShed XC 11122 vyrábí opticky čisté součásti s hladkým povrchem a jeho snadné použití pomáhá zkrátit vývoj a testování produktu. Tato všestrannost znamená, že Somos® WaterShed XC 11122 je ideálním materiálem na trzích, jako je automobilový průmysl, letecký průmysl a spotřební elektronika pro aplikace, jako jsou obaly, vzory RTV, odolné koncepční modely, testování v aerodynamickém tunelu a modely odlévání.

Možnosti zdokonalení

Metal Clad Hybrids (elektrochemicky pokovování)

Tisk SLA může být galvanicky pokovena, což výrazně zvyšuje mechanické vlastnosti včetně pevnosti, tuhosti a odolnosti proti nárazu a zároveň dodává fyzikální vlastnosti, jako je zpomalení hoření a stínění EMI.

Hladké, pevné povrchy dílů SL přispěly k využití v kompozitech pokovených kovem (hybridní kompozice) téměř 20 let.

Použití specifických kombinací SL fotopolymer / měď / nikl k vývoji kompozitních vlastností v širokém rozsahu dynamických a statických mechanických vlastností i různých fyzikálních vlastností.

a Lakování

Modely lze natřít nebo lakovat barvou/lakem dle vašeho výběru.

Stereolitografie (SL), jedna z nejpoužívanějších technologií aditivní výroby, převádí trojrozměrná data CAD na pevné objekty vytvrzováním tenkých průřezů speciálně formulovaných fotopolymerů jemně zaostřeným laserem. Vynikající povrchové estetiky je dosaženo s mírou přesnosti, která patří mezi nejlepší ze všech technologií 3D tisku.

Stereolitografie … už to není jen pro prototypování

Přesnost, preciznost, hladký povrch a plná hustota vyráběných dílů SL, konzistence vlastností napříč všemi osami a schopnost přístupu k jedné z nejširších rozsahů materiálových vlastností jakéhokoli procesu AM učinily z SL nejpoužívanější AM proces pro koncept modely, tvar a další prototypové díly. Tyto stejné vlastnosti vedly k rozsáhlému využití stereolitografie pro nástroje a vzory: odlévání, RTV (známé také jako urethanové formování), tvarování za tepla a vstřikování. Ve skutečnosti se podstatně větší procento všech fotopolymerních materiálů prodávaných pro SL používá pro nástroje a vzory než jakákoli jiná aplikace.

 • Nákladově efektivní vlastnictví během celého životního cyklu zařízení
 • Svoboda spolupráce a inovace: Skutečně otevřený design pro přístup k materiálům a strojům
 • Pokračuje v inovaci a zlepšování prostřednictvím výzkumu a vývoje
 • Povrchová estetika, která resetuje očekávání a přispívá k nižším požadavkům na dokončovací práce, díky vyšší přesnosti optiky a stabilitě žulové platformy

Jiné možnosti, jiné tiskárny.. všechno je možné

 • Sériová výroba plastových dílů
 • Keramický tisk
 • Pískový tisk
Sériová výroba plastových dílů